Субота

Головна » 2009 » Березень » 15

Розділ 1. Техніка рятувальних робіт. Глава 1. Рятувальні мотузкові вузли та системи.
Булінь.

Булінь - самий швидкий і надійний вузол для кріплення мотузки на опорі або людині. Має як мінімум чотири способи зав'язування : одним ходовим кінцем через просту петлю на кореневій частині мотузки, одним ходовим кінцем через арканну петлю на кореневій частині мотузки, однією рукою обведенням кореневої мотузки та кореневим кінцем навколо подвійної петлі.

В усіх варіантах вимагає закріплення ходового кінця контрольним вузлом. Відрізняється максимальним показником міцності серед всіх вузлів свого класу.

Продовження буде незабаром! Вартуйте!
Категорія: Останні новини | Переглядів: 875 | Додав: master | Дата: 15.03.2009 | Коментарі (1)

Вузол УІАА
.

Вузол УІАА - вузол Міжнародної Спілки Альпіністських Асоціацій. Універсальний страховочний вузол як для нижньої, так і для верхньої страховки, як при підйомі, так і під час спуску по вертикалі, як на скелях, так і на схилах різного профілю, стінах будинків і споруд або вільному десантуванні. Працює з динамічними (еластичними) страховочними мотузками, дозволяє швидко і без перев'язування реверсувати напрям руху ходового кінця.

Зав'язується ходовим кінцем на одному карабіні включенням зпереду, обведенням страховочного кінця в бік карабінної муфти та повторним включенням зпозаду. Другий спосіб - страховочним кінцем першим включенням зпереду, складанням зворотньої петлі та її включенням збоку. Правильна схема - ходовий кінець виходить із скоби карабіна, страховочний - охоплений ходовим зпереду.

Для рятувальника вузол УІАА - вузол № 1!

Вартуйте!

Категорія: Останні новини | Переглядів: 968 | Додав: master | Дата: 15.03.2009 | Коментарі (0)

Увага! Починається публікація найцікавіших сторінок професійного Підручника рятувальників. Джерело - видавництво МЧС Росії "Учебник спасателя". Не пропустіть подальших публікацій! Вартуйте!

Вузол Гарда

Вузол Гарда - основний рятувальницький вузол для здійснення верхньої страховки при підйомі вгору. Забезпечує легкий хід мотузки в одному напрямі та повне блокування можливості зворотнього проковзування мотузки в протилежний бік. Незамінний при транспортуванні постраждалого по крутопохилих схилах та скельних вертикалях.

Вузол зав'язується ходовим кінцем одним перекиданням через 2 карабіни, розвернуті муфтами до рятувальника та ще одним перекиданням через карабін, розташований з боку страховочного кінця. Правильна схема - коли ходовий кінець виходить зпоміж карабінів, а страховочний - зверху.

Категорія: Останні новини | Переглядів: 914 | Додав: master | Дата: 15.03.2009 | Коментарі (6)

«  Березень 2009  »